Facit och vinnare

Här kan du ladda ned facit till alla korsord.

 

Presentkort 2 500 kronor hos STF:
Jenny Löwerot, Jönköping

Presentkort på kryssning med Viking Line:
Marita Sköldberg, Knivsta
Johan Mannheimer, Karlstad
Henrik Ericsson, Fellingsbro
Per Kullberg, Uppsala
Ulla-Liss Lofjell, örebro
Anki Lindahl, Sollentuna
Magnus Karlsson, Linköping
Mikaela Thungren, Hallsberg
Leif Bergman, Nykvarn
Staffan Tjus, Solna

Kunskapsspelet Super MIG:
Sara Hedfors, Uppsala
Anna Ahlvin, Linköping
Anders Lönning, Gävle
Gisela Persson, Bandhagen
Birgitta Stymne, Gävle
Eva Elfqvist, Ljusdal
Jonna Bertilsson, Göteborg
Petter Perstrand, Lövånger
Roger Flodin, Täby
Andreas Lindberg, Göteborg

Kockkniv:
Annie Arvidsson, Hägersten
Christine Watson, Uppsala
Bo Nilsson, Lidköping
Anders Laveskog, Huddinge
Margareta Wahlbin, Gränna
Anders Ringström, Falkenberg
Ragnhild Skyrman, Motala
Robert Palm, Bromma
Lena Jammeh, Malmö
Jonathan Jansson, Vällingby
Mona Pellas, Borlänge
Anders Grafström, Järfälla
Gösta Karlsson, Växjö
Solveig Frändén, östersund
Katarina Pein, Tystberga
Gunnar Sandegren, Gräddö
Ulla Arvidsson, Karlskrona
Björn Oskarsson, Borensberg
Hans Olof Lidgren, Alnö
Margareta Sjöberg, Mörbylånga

Ficklampor:
Ylva Angelstam, Lindesberg
Antonia Gergova, Solna
Lillemor Larsson, Gävle
Harald Rääs, Storvreta
Henrietta Mattsson, Lund
Viktor Munkhammar, Enskede
Lena Gunnarsson, Alingsås
Sven Carlsson, Göteborg
Johanna Gustavsson, Falun
Einar Tennfors, Rönninge
Karin Evergren, Degeberga
Kalle Magnér, Malmö
Alf Hansson, Ljungby
åke Lindgren, Västerås
Mattias Appelberg, Lund
Lisa Olsson, Lidingö
Mona Berglund, Edsbyn
Lars Eliasson, Kiruna
Olof Lönn, Kristinehamn
Maria Pedersen, Luleå

Sånghäften med nubbevisor:
Britt-Marie Nyborg, Ryd
Christer Johansson, årsta
Marianne Nyman, Harmånger
Kerstin Wahlbom, Lund
Lars Liljeblad, Falun
Pontus Liedberg, Varberg
Eva Nybom, Norrköping
Eliza åkeson, Lerum
Tage öberg, Umeå
Eira åsander, Sundsvall

Boken Money talks av Lars Melin:
Britt Ahlgren, Stockholm
Lennart Engdahl, Kumla
Jonna Tinnervall, Göteborg
Gunhild Bengtsson, Horred
Lennart Hollstedt, Katrineholm
Annika Jonsson, Bergeforsen
Hans Westin, Sollentuna
James Wilde, Malmköping
Johan Bernander, Kalmar
Göran åkerlund, Upplands Väsby

Tidningen Världens Djur:
Linus Lekander, Göteborg
Barbro Häll, Krylbo
Gunnel Berggrén, Stockholm
Clas Thorén, Ekerö
Anna Undin, Oviken
Karin Nordin, Sollefteå
Kristina Stimac, Eskilstuna
Hans Eriksson, Södertälje
Folke öberg, älvsbyn
Sivi Jensen, Trollhättan
Gudrun Ogstedt, Kungälv
Klas Axelsson, Löberöd
Mats Liljemark, Karlstad
Reija Dufva, Uppsala
Pär Johansson, Mora
Lennart Freij, Bromma
Björn Rick, Skövde
Alf Andersson, Färjestaden
Alice Blomcrantz, ängelholm
Lennart Karlsson, Oskarshamn

----